Güzelliğinize Güzellik Katın, Kadıköy Saç kaynak Merkezi Hizmetinizde...

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir ?

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir ? Uzun saçlara sahip olmak isteyen kadınlar veya erkekler herkesin Saç kaynak uygulama çeşitleri baş vurduğu yöntemlerden biridir. Çeşitli Saç kaynak yöntemleri ile saçlarınızı 45 dakika ila 4 saat gibi kısa bir süre içerisinde istediğiniz uzunluk ve yoğunlukta ve yoğunlukta saçlara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz bu saç kaynağı yöntemlerine bir değinelim.

Saç kaynakları kendi içinde saça yapıştırma, sıkıştırma ve klips tokalar ile olmak üzere faklı yöntemlerde yapılabilmektedir. Bu yöntemlerin en eski ve bilinen şekli boncuk saç kaynak olarak adlandırılmaktadır. Boncuk kaynak uygulaması ardından ortaya çıkmış olan keratin kaynak sistemi saçta daha esnek ve estetik bir gürünüm vermek için sonraki saç kaynak çeşitlerinden biri olmuştur.

Bu iki saç kaynak yüntemini karşılaştırmak istersek her ikisinindi birebirinden farklı yünleri ile tercih sebebi olacağını görürüz. Zaman geçtikçe gelişmekte olan teknolojik imkanlar saç kaynağında en kalıcı, en ince ve en sağlıklı saç kaynağı ile saçlarınıza zarar vermeden saç kaynağı yapmanın yöntemini sunmuştur. Bu yöntemin adına Mikro Jel Saç Kaynak yöntemi denilmektedir.

Saç kaynakları içinde bu iki ünlü saç kaynak yöntemi dışında alternatif olarak piyasaya giren Mikro Jel Kaynak Saçlar ile saçlarını yaptırmayı düşünmeyen kişileri bile heyecanlandıran bu yüntem ile saçlarınızda belli olmayan kaynak saçlar yaptırmak mümkündür.

Yapıştırma , Sıkıştırma,Örgü , Bağlama ve Dikme Yüntemleri olarak 5 Farklı sistemde SAÇ KAYNAK ÇEŞİTİ yapılmaktadır.

Yapıştırma Yöntemi ile yapılan Saç Kaynak Çeşitleri : Keratin Saç Kaynak Mikro Bant Saç Kaynak Silikon Saç Kaynak Sıkıştırma Yöntemi İle Yapılan Saç Kaynak Çeşitleri Boncuk Saç Kaynak ya da diğer adıyla Halka Saç Kaynağı Tube Saç Kaynak Loop Sistem Saç Kaynağı Tress Perde Saç Kaynak Halkalı En Sağlık Saç Kaynak Yöntemidir Tavsiye edilir… Dikme Yöntemi İle Yapılan Saç Kaynak Çeşitleri Tress Perde Saç Kaynak En Sağlık 2. Sistemdir… Bağlama Yöntemi İle Yapılan Saç Kaynak Çeşitleri

Brezilya Düğümü Saç Kaynak halka , Keratin , Mikro bant ve Diğer yardımcı malzemeler kullanılmadan yapılan saçınızın diplerine ilave saçı bağlayarak yapılan En Sağlıklı Saç Kaynak Yöntemidir. Türkiye’de Sadece 3 – 5 Tane Saç Kaynak Merkezinde Saç Kaynak Uzmanları tarafından yapılmaktadır. İşçilik gerektiren uygulama maliyeti diğer saç kaynaklarından pahalı fakat en sağlıklı saç kaynak yöntemidir. Diğer saç kaynaklarının uygulama süresinden 2 kat daha uzun sürmektedir.

Saçlara Yapılan Kaynak Saç Çeşitleri

Birbirinden farklı çeşitli kaynak saçlar vardır. Saç kaynak çeşitleri ve özellikleri ile birlikte verilmek istenildiğinde sizlere 3 farklı örnek verilebilir. Örneğin, boncuk – halka kaynak saç modeli… Bu modelde saçların kaynak yapılırken kullanılan minik halkalar eşliğinde sıkılmasıyla, saçların birbirine tutulması sağlanır. Bu da saç kaynak modelinde gerçekten en ünde gelen ve sıkça kullanılan bir modeldir.

Farklı bir model olarak, mikro kaynak saç bulunur. Genel olarak kısa saçlara sahip bayanların tercihi olan bu modelde ise kaynağın yapıldığı yerde işlenen uygulama, çok minik bir işlem olduğundan görüntüsü de yok denecek kadar küçüktür.

Ve son olarak keratin kaynak modeli vardır. İnsanoğlunun yapısında da var olan keratin maddesi, tırnak veya saçlarda bulunur. Keratin ile beraber kaynak saç yapılırken saçlara zarar verilmeyecek biçimde uygulama gerçekleştirilir.

Kaynak saç çeşitleri saçlarınızın yapısına uygun tercih edilmektedir. Her saçın yapısı birbirinden farklıdır, ince telli, kalın telli, düz, dalgalı veya kıvırcık hatta kuru veya yağlı saçlar hepsi ışık yansımasında parlak veya mat olmak üzere farklı çeşitlerdedir. Saçlarınıza en doğru saçı seçerek takma ise bir saç kayak uzmanının işidir. Eğer doğru teknik ile doğru saç yapısı seçimi yapılırsa sonuç mükemmel olacaktır. Mükemmel bir saç kaynağının sırrı doğru saç seçimi ile kombine edilmiş olan tekniktir. Saçlarınızda en doğru saç seçimi ve kaynak tekniği için kaynak uzmanımız Sefa Şirin ile görüşme yapmak için ücretsiz randevu alınız. Saçlarınıza uygun kaynak yöntemini size tavsiye ettikten sonra saçlarınıza bir kaç adet yapacağı denemelik kaynak saçları bir kaç gün kullanarak test edebilir ve saçınıza uygun en iyi yöntemi bu şekilde seçebilirsiniz.