Güzelliğinize Güzellik Katın, Kadıköy Saç kaynak Merkezi Hizmetinizde...

Saç Kaynak Bakımı Nasıl Yapılmalı ?

Saç Kaynak Bakımı Nasıl Yapılmalı ? Kaynak saçın kullanımı nasıl olmalı? Bu konuda yeterince bilgi sahibi değilseniz ciddi sıkıntılar sizi bekliyor. Kaynak saç yapmadan ünce bilgilenmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

Günümüzde saç uzatmak sorun olmaktan çıkmıştır. Saç uzatmanın pek çok yöntemi vardır. Ülkemizde en çok tercih edilen yöntemler boncuk kaynak, keratin kaynak, çıtçıt saç olmakla beraber alternatif yöntemler de yavaş yavaş yerini almaktadır. Alternatif uzatmalarla ilgili bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Boncuk Kaynak ve Keratin Kaynak bakımı takma işlemi yapmadan başlar. Kaynak saçın temiz, yağdan ve saç kreminden arınmış olması gerekir. Bu şekilde uygulanmaya başlanması gerekir.

Boncuk Kaynak Nasıl Yapılır? Kaynağa başlamadan saç renginin montajdan ünce yapılması gerekir. Boncuk kaynak enseden başlar ve üst kulak hizasına kadar genelde uygulanan bir sistemdir. Önce saç tutamları tığ yada misina yardımı ile mikro halkadan geçer. Daha sonra ilave yapılacak saçta aynı mikro halkaya geçirilir ardından bir pense ile sıkıştırılır. Bu uygulama kulak üstü hizasına kadar devam eder. Kaynak yapılacak saçlar çok kısa ise daha da yukarılara kadar (tepe seviyesine kadar) çıkar. Bu şekilde kısa saça boncuk kaynak yapmak mümkündür. Uygulama videosunu web sayfamızdan görebilirsiniz

Boncuk Kaynak Nasıl Sökülür?

Mikro halkaları sıkıştırıldıkları yünün tersine pens yardımı ile açarak sökmek mümkündür. Çıkan boncuk kaynak saçlar bakım yapılıp tekrar kullanılabilir.

Keratin Kaynak Nasıl Yapılır?

Keratin kaynağa başlamadan ünce saçın yağlı olmaması ve temiz olması gerekir. Ayrıca kaynak yapılacak ilave saç rengi uygun değil ise boyanması gerekir. Keratin kaynak ta boncuk kaynak gibi enseden başlar, kulak üstünde bitmesi tercih edilir. Saçların çok kısa olması durumunda saçlar tepe noktaya kadar çıkabilir. Keratin kaynak uygulaması tırnak, V yada I tipi keratinleşmiş saç tutamlarının ısı yardımıyla sabitlenmesiyle olur. Keratin kaynak uygulama videosunu web sayfamızdan görebilirsiniz.

Boncuk Kaynak ve Keratin Kaynak Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç kaynaklarınıza yeterince üzen gösterdiğiniz takdirde kendi saçınız kadar kolay kullanmanız mümkündür. Saçlarınızı yıkarken keratinleşmiş kısımlara saç kremi yapmamanız gerekir. Saç kreminin içindeki alkol ve benzeri kimyasal maddeler kertinin zayıflamasına ve saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Saçlarınızı tararken uç kısımlardan geniş dişli mümkünse yumuşak bir tarak kullanarak taramaya üzen göstermeliyiz. Müsait olduğunuz durumlarda parmaklarınızla saç diplerini açmalı dolaşmaya meyil vermemelisiniz. Saçlarınızı daha kolay taramanız için mavi su, saç serumu kullanmanızı öneririz.