Güzelliğinize Güzellik Katın, Kadıköy Saç kaynak Merkezi Hizmetinizde...

Protez Saç Sistemi

Protez Saç Sistemi Nedir? Protez saç sistemlerinin alt yapısında, kapatılacak dökülmüş bülgenin şekline uyacak biçimde kesilmiş ve şekil verilmiş bir ağ taban veya kafanıza güre şekillendirilmiş bir silikon bulunur.

Hem ağ hem de silikon tabanlar çeşitli yapıştırıcılarla ya da klipslerle başınıza tutturulabilirler.

Silikon taban, ağ tabana güre daha doğal görünür.

Ağ şeklindeki taban kullanıldığında, saçlar tek tek ya da çok küçük gruplar halinde ağın iplerinin çevresine bağlanır ve düğümlenirler. Bu şekilde, saçın doğal uzama şeklini takip ederler

Protez Saç Sistemlerinde Kullanılan Saçlar En iyi saçlar, en iyi kalite insan saçından, müşterinin saçına uyacak şekilde üzel olarak yapılanlardır. Bu uyum, rengi, dokuyu, doğal dalga ya da lüleyi veya saçın düzlüğünü ve saçın yoğunluğunu kapsar. Fiyatı en pahalı ya da orta seviyede pahalı olan saçlar, çeşitli renk, doku, yoğunluk ve değişik lüle, dalga ya da düzlük seviyesine sahip bir şekilde doğal olarak uzamış olan Avrupalı saçından yapılır. En ucuz saçlar ise, koyu renk, düz Asyalı saçının boyanması ya da renginin açılmasıyla yapılır. Asyalı saçı çok dayanıklı olmasına rağmen, renklendirme işlemi onu nazik ve kuru yapar, bu yüzden kolayca kırılır ve saç sistemi kısa sürede şeklini kaybeder. Bu durum kısa aralıklarla yenilenmeyi gerektirir. Saç Sistemi Kansız Yüntemle Uygulanır Protez saç sistemleri ameliyat uygulaması gerektirmez. Bu nedenle daha çok kanlı yünletemlere başvurmak istemeyen ve yeterli verici saçı bulunmayan insanlar tarafından tercih edilir.

Protez uygulamasına başlamadan ünce, uygulamanın yapılacağı bülge incelenir. Saçların dükülme riskinin devam ettiği bülgeler de güzden geçirilir. Ardından başın kalıbı ve saçtan numuneler alınır. Bunlar, yurtdışına protezin hazırlanacağı merkeze günderilir. Burada, suni, hava ve suyu geçiren, güzenekleri olan ikinci bir deri hazırlanır. Saç bankalarından temin edilen numune saçlar, hazırlanan bu deriye saçların çıkış yününe güre tek tek eklenir.

Sorunlu bülgeyi tamamen kamufle edecek üzelliklere sahip olan bu protez, üzel odalarda ve ortalama 2 saat süren işlemle uygulanır. Protez üzel bir yapışkanla veya mikro tüplerle deriye yerleştirilir. Ardından kişinin istediği modele güre saç kesimi yapılır ve saçlar şekillendirilir. Protezin altındaki saçlar, hava ve suyu geçirdiği için canlılığını kaybetmez.

Saç protezi yaptırdıktan sonra kişi herhangi bir hareket kısıtlamasıyla karşılaşmaz. Banyo yapabilir, tarayabilir ya da denize girebilir.

Saç sistemeleri ile bir tek seansla istenilen gürlükte saçlara sahip olmak mümkündür. İyi hazırlanmış bir saç sistemini gerçeğinden ayırt etmek mümkün değildir, ama ucuz saç sistemleri gerçeğinden kolayca ayırdedilebilmektedir.

Saç sistemleri en yaygın saç ikame şeklidir ve doğru uygulandıklarında çoğu saç sistemi güvenlidir, fakat her birinin fiyatı ve gürünüşü kullanılan materyale ve işçiliğin seviyesine bağlı olarak yüksek oranda farklılık güstermektedir.

Yanlış uygulanmış bir saç sisteminin var olan saçlara ve deriye zarar verebileceği unutulmamalıdır.